Strony wwwStrony www Obsługa firmObsługa firm

Portfolio

 

Historia strony BORIS.org.plHistoria strony BORIS.org.pl

images/portfolio/boris.org.pl/mini1.png
przedwczoraj
images/portfolio/boris.org.pl/mini2.png
wczoraj
images/portfolio/boris.org.pl/mini3.png
i dziś

o Borisie

W wyniku prowadzonych przez BORIS konsultacji, szkoleń, działalności informacyjnej oraz innowacyjnych programów w wielu lokalnych społecznościach organizacje pozarządowe coraz lepiej odpowiadają na potrzeby swojego otoczenia oraz opracowują programy będące wyzwaniem zarówno dla organizacji, jak i dla całej społeczności lokalnej.

BORIS pragnie zwiększać efektywność, zasięg oddziaływania oraz stabilność swoich działań. W naszej pracy staramy się wykorzystywać najlepsze doświadczenia instytucji i organizacji, z którymi współpracujemy. W ten sposób chcemy wdrażać programy i inicjatywy, które najlepiej będą zaspokajać potrzeby organizacji pozarządowych.

Odkąd BORIS rozpoczął swoją działalność, niezwykle dużo się nauczyliśmy, w nasze działania włączyliśmy setki ludzi i organizacji w całej Polsce.

BORIS podejmuje działania zarówno na poziomie lokalnym, jak i na poziomie regionalnym, krajowym i międzynarodowym. Celem naszych wysiłków jest wspomaganie rozwoju lokalnych organizacji, a przez to - rozkwit małych lokalnych społeczności.

Nasze sukcesy zawdzięczamy głównie aktywności ludzi, ich działaniom, pomysłom, wizjom - ludziom, którzy starają się sprostać wyzwaniom stojącym przed organizacjami pozarządowymi. Razem stanowimy wiedzę, zdolności oraz doświadczenie. I teraz jest czas na wspólne działanie.

W swoich dążeniach nie jesteśmy sami. Pracujemy z rożnymi partnerami: z ludźmi działającymi w organizacjach pozarządowych, przedstawicielami samorządu terytorialnego i administracji państwowej, prywatnych fundacji zagranicznych. Z każdym z partnerów staramy się w ramach różnorodnych programów wypracować efektywne strategie i mechanizmy współpracy. Wszystkie nasze programy nakierowane są na wzmacnianie organizacji pozarządowych, wpływanie na proces decyzyjny administracji publicznej, aktywizowanie społeczności lokalnych oraz zachęcanie do dobroczynności.Podsumowując, strategie naszych działań ukierunkowane są na współpracę ze wszystkimi sektorami. W ten sposób możemy dbać o kompleksowy rozwój organizacji pozarządowych oraz tworzenie przyjaznego środowiska dla wzrostu aktywności społecznej i lepiej odpowiadać na potrzeby społeczeństwa.

We współpracy z naszymi partnerami staramy się mobilizować wysiłek przedsiębiorstw prywatnych, urzędników państwowych i liderów społecznych. Stawianie pytań, mobilizowanie ludzi, wypracowywanie mechanizmów lokalnego wsparcia dla organizacji - inwestowanie w to, co już sprawdzone i otwartość na to co nowe - tym właśnie jest BORIS.

 

o Stronie

Jaka strona jest każdy widzi. Wspaniała! Elegancka i żywiołowa. Bogata i prosta. Ciężka i przejrzysta. Ciemna i bardzo jasna. Taka jak BORIS? Mamy nadzieję....

Technologie: HTML, CSS, JavaScript, PHP.

Podgląd: powiększenie

Odnośnik: http://www.boris.org.pl/

Dlaczego historia?

Bo nic w życiu nie jest oderwane od swojej historii. Wiele z tego co jest teraz zależy od tego co było. Bez znajomości historii nie jesteśmy wstanie rozumieć teraźniejszości. Strony internetowe nie są tu wyjątkiem. Przyzwyczajenie internautów, podstrony zindeksowane przez robota sieciowego - na tym wszystkim nam zależy. Nie może odciąć się od przeszłości.

Jest coś jeszcze. Dla nas strony internetowe to coś więcej niż tylko pliki, to coś więcej niż tylko kolejny klient i coś więcej niż kolejne zlecenie. Każda strona to przygoda tworzenia, radość poznawania, przyjemność kontaktu z klientem. Można powiedzieć że tworzymy z pasją (trochę z patosem). My żyjemy strona internetowymi! Czytamy, szukamy, podglądamy.

Dlatego stronę internetową z przed prawie 10 lat traktujemy wyjątkowo. Trochę z sentymentem i pobłażaniem, ale jednak z szacunkiem. Szacunkiem? Do czego? To tylko strona! Z szacunkiem do ludzkiej pracy. Z szacunkiem do ludzi, których ta strona reprezentowała, którzy się z nią identyfikowali. Z szacunkiem do tradycji i kultury, której ta strona jest symbolem. Dzisiaj trochę śmieszna, taka nie nowoczesna, można powiedzieć archaiczna. Jak jakiś artefakt...